plakat-konkurs-domino_800_01Wyniki konkursu DOMINacja modnych wnętrz


30 listopada zakończyła się I edycja konkursu ,,DOMINacja modnych wnętrz”, w którym zadaniem było przygotowanie wizualizacji stylowego wnętrza z użyciem trzech elementów: klamek DOMINO, podłogi FAUS lub WildWood oraz drzwi POL-SKONE. Większość prac przedstawiała pokoje dzienne i sypialnie, aranżowane w stylu nowoczesnym, skandynawskim lub industrialnym, jednak pojawiły się także wnętrza rustykalne oraz glamour. Uczestnicy pokazali, że modny styl obowiązuje wszędzie: w salonie, pokoju dziecięcym, a także w miejscach publicznych. Prace są dowodem na to, że moda jest nieodłącznie związana ze sztuką użytkową tak jak lokator ze swoim mieszkaniem. Coraz częściej cztery kąty są wyrazem osobistych pasji i zainteresowań ich właścicieli. Poza tym, że wnętrza są funkcjonalne, coraz częściej stają się także elementem podkreślenia indywidualizmu mieszkańców. I to jest trendy!

Spośród wszystkich nadesłanych prac, które charakteryzowały się pomysłowością, nienagannym warsztatem technicznym oraz walorami estetycznymi, Komisja wybrała jeden projekt, który szczególnie wyróżniał się na tle innych. Jest to praca autorstwa Kingi Rojek. Uwagę Jury pod merytorycznym przewodnictwem Architekta Wnętrz Katarzyny Strzelczyk zwróciła szczególnie niebanalna aranżacja kobiecego wnętrza, cechująca się dynamiką, charakterem oraz przemyślanymi rozwiązaniami. Stylizacja wyraźnie nawiązuje do mody i sztuki designu. Naścienne szkice, wieszak w kształcie manekina czy stylowe poduszki podkreślają zainteresowanie właścicielki światem high fashion. Autorka zaprezentowała też ciekawe pomysły na połączenie funkcji użytkowej i estetycznej w zakresie wykorzystania elementów wykończenia wnętrza. Okazało się, że nie trzeba wcale ukrywać pnących się po ścianach kabli. Mogą one zachwycać geometryczną formą i stanowić wspaniałą dekorację ściany z białych cegieł. Komisja doceniła także techniczny aspekt projektu. Doskonale wyeksponowane zostały elementy takie jak podłoga, drzwi oraz klamka, które idealnie wkomponowano w nowoczesne, a jednocześnie przytulne pomieszczenie. Oddzielenie aneksu kuchennego od salonu za pomocą prostej ścianki i barku stanowi o funkcjonalności przestrzeni, natomiast żywa kolorystyka współgra z trendami obowiązującymi w świecie wnętrzarstwa. W tym domu chce się zamieszkać! Gratulujemy profesjonalizmu, inwencji twórczej oraz prawdziwego wyczucia stylu. Nagrodą za zwycięski projekt jest najnowszy iPhone 6!

 

Godnymi wyróżnienia były prace następujących autorów:
1. Krzysztof Krakówko
2. Marcin Karpiuk
3. Michał Mielcarski
Osoby te otrzymają książkę "Wanna z kolumnadą" Filipa Springera.

Wyróżniliśmy też prace autorów:
1. Aleksandra Paradowska
2. Sabina Świątkowska
3. Dominik Dzierzbiński
Osoby te otrzymują książkę "D.E.S.I.G.N." autorstwa Ewy Solarz, zawierającą pasjonujący przegląd 69 najciekawszych projektów wzornictwa przemysłowego z ostatnich 150 lat.

Na uwagę zasługiwały również realizacje:
1. Klaudia Gajda
2. Adam Jaceńków
3. Iwona Latuszyńska
4. Filip Potoczek
Dla ich twórców przygotowaliśmy prawdziwie designerskie kubki – w sam raz na poranną kawę przy najnowszych projektach.


Gratulujemy!

wstecz