Dobierz perfekcyjne klamki do minimalistycznego wnętrza

Świat nowoczesnej architektury wnętrz wypełniają idee sztuki minimalistycznej. Najważniejszym elementem stała się niczym nie zmącona przestrzeń. Prostota, oszczędność formy, geometryczne wzory oraz brak zdobnych detali pozwalają kreować interesujące aranżacje, które zachwycają niewymuszonym pięknem i harmonią. W myśl idei Miesa van der Rohe „mniej znaczy więcej” minimalizm czerpie ze stylistycznego ascetyzmu i nieskomplikowanej perfekcji.

Projektując wnętrze w stylu minimalnym uciekamy od przepychu, chaosu oraz wszystkiego, co zbędne. Barwą, która idealnie oddaje minimalistyczne wartości jest biel. Pozwali nam ona wykreować jasną, czystą oraz bezpretensjonalną przestrzeń. Aranżację w tym stylu cechuje prostota oraz dbałość o szlachetne wykończenia oraz wysoką jakość materiałów. Z uwagi na oszczędność zdobień dopracowanie każdego detalu jest wyjątkowo istotne.

 

Funkcję dekoracyjną mogą pełnić stylowe klamki LORD, które będą ukoronowaniem naszego projektu oraz wydobędą z niego cały urok. Wykonane z wysokiej jakości metalu klamki o geometrycznym kształcie oraz białym dekorze podkreślą minimalistyczny charakter wnętrza. Ich masywna, ciężka forma oraz prostokątny kształt dodadzą wnętrzu mocnego wyrazu. Musimy pamiętać by wszystkie elementy łączyły się w jedną, harmonijną całość. W minimalistycznych aranżacjach bardzo istotne są poziome linie, które wprowadzają ład i wrażenie przestrzeni. Proste, designerskie klamki LORD są idealnym uzupełnieniem takiej aranżacji.

 

 

Karolina Strzelczyk

Dyplomowany architekt wnętrz, właścicielka Pracowni Projektowania i Aranżacji Wnętrz Carolineart we Wrocławiu. Specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu wnętrz prywatnych oraz wnętrz użyteczności publicznej, kładąc duży nacisk na funkcjonalność pomieszczeń. Autorka wielu publikacji o tematyce wnętrzarskiej. Projektuje wnętrza dla klientów w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

 

www.carolineart.pl

 

 

 

Ciepłe oblicze cementu

Aranżując współczesne wnętrza skłaniamy się ku surowym, chłodnym formom, które nadają przestrzeni indywidualnego i zdecydowanego charakteru. Niejednolita struktura oraz zimna barwa betonu odpowiadają tym dążeniom, dając pożądane przez nas efekty. Odważny modernizm może być jednak użytkowy i ciepły. Projektując wnętrze, w którym beton będzie grał główną rolę, stawiamy przede wszystkim na kontrast faktur oraz materiałów, by wprowadzić do przestrzeni atmosferę domowego ogniska.


Do wystroju pomieszczeń rzadko używa się obecnie prawdziwego cementu, raczej decydujemy się na wszelkiego rodzaju imitacje czy też gotowe płyty dostępne na rynku. Możemy je z powodzeniem zastosować na jednej ze ścianach, jednak ich potencjał w pełni wykorzystamy na większych powierzchniach. Świetnym pomysłem na wprowadzenie betonu do pomieszczenia jest laminowana podłoga FAUS Framefloor Cement. Posadzka swą fakturą oraz barwą oddaje surowe piękno cementu, a jednocześnie nie posiada jego wad. Jest wyjątkowo twarda, odporna na ścieranie, ma podwyższoną wilgocio- oraz ognioodporność. Niepowtarzalny design w postaci dużych płyt obramowanych imitacją drewnianych desek zapewni nam wyjątkowy efekt w naszym wnętrzu, który łączyć będzie w sobie chropowaty urok betonu z domowym ciepłem.
Taka podłoga będzie świetnie wyglądała w minimalistycznym wnętrzu. Zgodnie ze współczesnymi trendami warto ja komponować z innymi elementami wystroju wnętrza na zasadzie kontrastu. Świetnie się więc sprawdzi błyszcząca, gładka tafla stołu, miękkie obicia mebli oraz wyszukane, luksusowe materiały. Cement dobrze wygląda na tle białych bądź jasnoszarych ścian, które podkreślą jego charakter. Jeśli decydujemy się na tego typu podłogę w otwartym salonie warto w kuchni zastosować gładkie, białe płytki, które rozjaśnią pomieszczenie. Taka aranżacja zaspokoi wysublimowane gusta, ponieważ jest połączeniem nowoczesnego designu, modernistycznych trendów oraz domowego ciepła.


Katarzyna Burzyńska

Dyplomowany architekt wnętrz, założycielka studia projektowania wnętrz MANUFABRYKA we Wrocławiu. Pracownia zajmuje się kompleksowo aranżacją wnętrz prywatnych oraz użyteczności publicznej. Kształtując przestrzeń stawia sobie za cel uzyskanie prostych, a jednocześnie ponadczasowych rozwiązań przestrzennych.

 

 

 

wstecz