Jak dobrać uchwyty do nowoczesnych mebli?

Planowanie minimalistycznej przestrzeni wymaga niezwykłej dbałości o szczegóły. Jednym z nich są, często traktowane nieco po macoszemu, uchwyty do szuflad i frontów szafek.

Drugie życie mebli

Stare, z wyraźnymi śladami długoletniego użytkowania, na pierwszy rzut oka niepotrzebne i ciągle przestawiane z miejsca na miejsce meble, które jednak jakimś cudem nadal trzymamy w domu – kto z nas nie zna takiego widoku?

Niewielki detal o wielkim znaczeniu – jak właściwie dobrać uchwyty meblowe?

Uchwyty i gałki meblowe, wbrew pozorom, odgrywają kluczową rolę w aranżacji wnętrza. Te drobne detale decydują o stylistyce mebla, nadają mu indywidualny charakter i z miejsca zwracają na siebie uwagę.

Ubogi formą, bogaty treścią – minimalizm wraca do łask

Minimalizm pojawił się na początku XX wieku i od tamtej pory sukcesywnie pozyskuje kolejnych zwolenników. Nie jest jednak odpowiedni dla każdego.

Ze starością im do twarzy – szykowne wnętrza w stylu Shabby Chick

Shabby Chick nawiązuje do dawnego wystroju francuskich oraz brytyjskich wiejskich domków i chatek, ale znajdziemy w nim również nutkę romantyzmu.

Garderoba – jak ją funkcjonalnie urządzić?

Osobne pomieszczenie przeznaczone na garderobę to nie tylko funkcjonalne, ale też niezwykle wygodne rozwiązanie. Jeżeli metraż domu czy mieszkania na to pozwala, warto zdecydować się na taki sposób zagospodarowania przestrzeni.

Inspiracje Naturą

Wraz z modą na slow-food, slow-life i zwrócenie się ku naturalnym rozwiązaniom w żywieniu i pielęgnacji ciała, popularne stało się wzornictwo inspirowane motywami zaczerpniętymi z natury.
wstecz